Album został wyprodukowany podczas kwarantanny w 2021 roku

Mulo Francel i Paulo Morello nie są mi obcy. Recenzowałem album Mulo „Crossing Life Lines” we wrześniu 2020 r., a Paulo był nauczycielem na warsztatach gitarowych we Włoszech, w których uczestniczyłem zeszłej jesieni. Dlatego z przyjemnością przedstawiam ich współpracę przy nowym albumie zatytułowanym „Living Is Easy, Mostly”. Mulo i Paulo wraz ze Svenem Fallerem na kontrabasie nagrali 14 autorskich kompozycji napisanych specjalnie na potrzeby tego albumu.

Album został wyprodukowany podczas kwarantanny w 2021 roku, a trio poświęciło czas na napisanie i aranżację piosenek. Muzyka obejmuje różne style i gatunki, od Bossa Nova, Samba po Foxtrot, Blues, Swing i muzykę cygańską. Instrumentarium tego tria jest również dość wszechstronne, słyszymy gitary akustyczne i elektryczne, różne saksofony i klarnet, co czyni album różnorodnym i zabawnym.

I muszę dodać jeszcze jeden komentarz: Połączenie gitary, kontrabasu i saksofonu (zwłaszcza altowego) lub klarnetu jest z własnego doświadczenia połączeniem idealnym, instrumenty pokrywają różne zakresy częstotliwości i tworzą pełny, ale przejrzysty dźwięk.